VYSOKÉ TATRY * STARÝ SMOKOVEC
Najstaršia tatranská osada, nachádzajúca sa na úbočí Slavkovského štítu. Administratívne centrum mesta Vysoké Tatry. Sídli tu primátor a Mestský úrad. V Starom Smokovci má svoje centrum Tatranská horská služba. Osada má dobré ubytovacie i stravovacie možnosti, dobrú obchodnú sieť a služby. Je dôležitým východiskom tatranských turistických značkovaných ciest i vysokohorskej turistiky. Pozemnou lanovkou je osada spojená s atraktívnym turistickým a lyžiarskym strediskom Hrebienok (1285 m. n .m.). Osadou prechádzajú cyklotrasy, sú tu možnosti vychádzok po osade i do okolia - Nového a Horného Smokovca, s ktorými osada urbanisticky zrástla. Tatranskou elektrickou železnicou je osada spojená so Štrbským Plesom, Popradom i Tatranskou Lomnicou.
STARÝ SMOKOVEC
POZEMNÁ LANOVÁ DRÁHA,  STARÝ SMOKOVEC - HREBIENOK

Pozemná lanová dráha zo Starého Smokovca na Hrebienok je v podstate šikmá koľajová dráha, ktorej kabíny sú pohá
ňané pomocou ťažného lana. Takýto systém sa využíva na dopravu tam, kde je potrebné prekonať veľké stúpanie. Samozrejme, že toto atraktívne riešenie je lákadlom najmä pre turistov a jazda pozemnou lanovkou je zážitok pre malých aj veľkých. Zo železničnej stanice Starý Smokovec (TEŽ) je potrebné k dolnej stanici prejsť niekoľko sto metrov.
DOLNÁ STANICA TLD STARÝ SMOKOVEC - HREBIENOK                           CENNÍK NA POZEMNÚ LANOVÚ DRÁHU
Lyžiarsky areál Hrebienok (1 300 až 1 479 m n. m.) leží na svahu pod Slavkovským štítom a je známy aj vďaka tomu, že sa tu konali svetové lyžiarske preteky. Skialpinisti radi začínajú svoje túry na Hrebienku a odtiaľ sa vydávajú do oblasti Veľkej alebo Malej studenej doliny. Areál Jakubkova lúka (1 028 až 1 135 m n. m.) je situovaný priamo pri hoteloch Starého Smokovca a je vhodný skôr pre rodiny s malými deťmi či lyžiarov začiatočníkov.
LYŽIARSKÉ STREDISKÁ HREBIENOK A JAKUBKOVA LÚKA